SIK SORULAN SORULAR
Exemplar Global hakkında bilgi verir misiniz?
Exemplar Global, hem bireyleri hem de eğitim sağlayıcıları sertifikalandıran küresel bir organizasyondur. Exemplar Global, denetçilerin uygun şekilde yetkin olmalarını sağlamak için denetim kursları ve denetçi eğitimi sağlayıcıları için performans kriterleri belirler.

Exemplar Global, 2004 yılında U.S Registrar Accreditation Board (RAB) ile Quality Society of Australasia (QSA)'nın birleştirilmesi ile kuruldu. 2012'de RABQSA ve iNARTE birleşti ve Exemplar Global adını aldı. Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya'da ana ofisleri bulunan Exemplar Global'in, Brezilya, Malezya, Singapur, Güney Afrika ve Endonezya'da ofisleri bulunmaktadır. Exemplar Global, dünyadaki kalite profesyonelleri için lider kalite kuruluşu olan ASQ'nun bir üyesidir.

Daha fazla bilgi için: https://exemplarglobal.org
Ön kayıt nasıl yapabilirim?
Eğitim kayıt formunun tam olarak doldurulup CTR Academy'ye iletilmesi ile başvuru yapılmış olur ve ön kayıt oluşturulur. Ön kayıt, eğitime katılım hakkı sağlamaz.
Kesin kayıt nasıl yapabilirim?
Eğitim bedelinin tamamının ödenmesi ve ödeme dekontunun iletilmesi ile ön kayıt, kesin kayda dönüşür. Bir eğitimin son kayıt tarihi, başlangıç tarihinden 3 iş günü (online eğitimler için 7 iş günü) öncesidir.
Aldığım baş denetçi eğitimi uluslararası onaylı mı?
Baş denetçi eğitimlerimiz, Exemplar Global onaylıdır. Bu eğitimler uluslararası kabul görür.
Baş denetçi eğitimi sonunda herhangi bir sınav var mı?
Eğitimin sonunda yazılı bir sınav ile performans ölçülmektedir.
Bir başarı sertifikası alabilmek için ne yapmalıyım?
Başarı sertifikası alabilmek için eğitim sırasındaki katılım ve performansınızı gösteren sürekli değerlendirmeyi başarı ile geçmeli ve eğitim sonundaki yazılı sınavdan geçer not almalısınız.
Sınav nasıl yapılıyor? Başarı sertifikası almak için kaç puan almalıyım?
Sınav eğitimin son günü (5. gün) gerçekleştirilmektedir. Sınav süresi 120 dakikadır. Sınav, 4 bölümden ve toplamda 90 puan üzerinden hesaplanmaktadır. Başarı sertifikası almak için her bölümden en az %50, toplamda en az %70 (63 puan) başarı sağlanmalıdır.
Sınavdan başarısız olursam ne olur?
Sınavdan başarısız olan kişilere katılım sertifikası verilmektedir. En geç 12 ay içerisinde ücretsiz olarak ikinci sınav hakkı verilmektedir.
Eğitime devam zorunluluğu var mı?
Katılımcılar eğitimin en az %80'ine katılmalıdır. En az %80 katılım sağlamayan katılımcılara sertifika düzenlenemez.
Eğitime kayıt oldum, nasıl ücret iadesi alabilir veya kaydımı iptal edebilirim?
Eğitimin başlamasından en geç 14 gün önce yapılan iptal başvurularında ücretin tamamı başvurana iade edilir. İptal talebi yazılı olarak yapılmalıdır. Eğitimin başlamasına 14 günden daha az süre kala yapılan iptal taleplerinde ücret iadesi yapılamaz ancak ilave herhangi ücret talep edilmeksizin aynı konudaki bir sonraki eğitime kayıt yapılır. Mücbir sebeplerle (eğitmenin yaşadığı acil durum, hava muhalefeti, doğal afet vb.) veya yeterli katılımcı sayısına ulaşılamaması nedeniyle CTR Academy eğitimi erteleyebilir veya iptal edebilir. Böyle bir durumda dilenirse ücret iadesi ya da bir sonraki eğitime kayıt yapılmaktadır.
Copyright 2020 © CTR Uluslararası Belgelendirme & Denetim Ltd. Şti.